Європротокол

9 вересня 2011 року набрав чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплат страхового відшкодування, відповідно до якого вступила в дію система спрощеного оформлення ДТП Євпропротокол.  з 1 січня 2013 року макси­мальний розмір виплати за європротоколом становить 25 тисяч гривень.

Європротокол спеціальний бланк повідомлення про настання дорожньо-транспортної пригоди, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії, потім надається страховику та стає підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим.

Бланк Європротоколу видається автовласнику безкоштовно під час укладення договору обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

У разі втрати або використання бланку Європротоколу, новий бланк видається страховиком безоплатно на підставі письмової заяви.

Згідно з нововведеннями, учасники дорожньо-транспортних пригод отримають право самостійно оформляти матеріали ДТП без участі співробітників ДАІ. Якщо у ДТП брало участь більше одного транспортного засобу, Європротокол підписується окремо з кожним учасником ДТП.

Європротоколом  можна скористатися при умові:

  • відсутні травмовані (загиблі) люди,
  • водії-учасники ДТП мають поліси автоцивільної відповідальності,
  • згоди водіїв транспортних засобів, учасників ДТП, щодо його обставин,
  • у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів.

У разі невиконання хоча б однієї з обов`язкових для Європротоколу умов, виклик співробітників ДАІ для оформлення ДТП обов’язковий.

Якщо водії скористались Європротоколом, то вони:

  • мають право залишити місце ДТП,
  • звільняються від обовязку інформувати Державтоінспекцію МВС України про настання ДТП,
  • звільняються від адміністративної відповідальності, передбаченої за спричинення ДТП,
  • повинні не пізніше трьох робочих днів з дати ДТП звернутись зі своїм примірником заповненого Європротоколу до страховика, з яким укладали договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

ЗАМОВИТИ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

×

Підпишіться на розсилку

×