Словник страхових термінів: Ч

ЧАРТЕР

(charter) – вид договору морського та авіаперевезення. Документ, що засвідчує наявність і зміст договору фрахтування між перевізником і фрахтувальником. Залежно від того, який ступінь ризику приймає на себе фрахтувальник, застосовується одна з трьох груп фрахтових угод, кожна з яких оформляється відповідною формою Ч.: рейсовий Ч. фрахтування на час (тайм-чартер), димайз(бербоут)-чартер. Бербоут-чартер – договір фрахтування судна без екіпажу на умовах оренди. Витрати зі страхування несе судновласник

 

 

ЧАСТКОВА ВТРАТА ФРАХТУ

(partial loss of freight) – може мати місце в тих випадках, коли фрахт повністю або частково підлягає оплаті після прибуття вантажу в порт призначення. Ця частина фрахту підлягає страхуванню.

 

 

ЧАСТКОВИЙ ЗБИТОК

(partial loss) – будь-який збиток у застрахованому майні, сума якого менша за страхову суму.

 

 

ЧАСТОТА СТРАХОВИХ ВИПАДКІВ

(loss frequancy) – показник, що є елементом збитковості страхової суми. Ч. с. в. визначається відношенням числа страхових випадків до кількості застрахованих обєктів або договорів страхування в розрізі видів страхування.

 

 

ЧИСТИЙ КОНОСАМЕНТ

(clean bill of lading) – коносамент, що не містить жодних застережень щодо вантажу і його упаковки. Це дуже важливо для забезпечення своєчасності здійснення розрахунків. Банки беруть до уваги лише Ч. к. Застереження щодо коносаменту свідчать про недобросовісність продавця. Нерідко з метою отримання Ч. к. вантажовідправник видає вантажоперевізнику гарантійний лист із зобовязанням сплатити можливі претензії за свій рахунок.

ЗАМОВИТИ ЗВОРОТНІЙ ДЗВІНОК

×

Підпишіться на розсилку

×